W pliku NFZ za 2025 r. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ma 43 wskaźników jakości, w tym 33 klinicznych. Na przykład pogorszenie widzenia po zaćmie 8,8 proc. wobec 3,3 w kraju (wyżej niż u 96 proc. z 263 placówek); usunięcie macicy małoinwazyjnie 83,3 proc. wobec 34,6 w kraju (wyżej niż u 95 proc. z 397 placówek). Przy każdej liczbie stoi wartość dla Polski, mediana, pozycja wśród placówek, które ją sprawozdały, i zastrzeżenie.
Adres: ul. Ceglana 35, Katowice · tel.32 358 14 99
Czego te liczby nie mówią
Śmiertelność bez korekty o ryzyko. Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.
Zaćma: trzy wskaźniki sprawozdawczości. Trzy wskaźniki zaćmy mierzą to, co placówki sprawozdały: na K.I.8 141 z 258 placówek leży poza 3 sigma, a K.I.8 nie koreluje z K.I.7 ani K.I.9. Rozrzut mówi o kodowaniu, nie o chirurgii.
Małe mianowniki. Przy mianowniku poniżej 50 jedno zdarzenie zmienia wynik o ponad 2 punkty procentowe. Takie wskaźniki pokazujemy z ostrzeżeniem i nie liczymy dla nich testu 3 sigma.
Prosty lejek 3 sigma. Test 3 sigma na tej stronie to prosty lejek na surowych wartościach (licznik A z artykułu o outlierach), bez korekty o ryzyko i o rozrzut między szpitalami. W części wskaźników ten rozrzut jest kilkanaście razy większy niż losowy, więc flaga trafia w ponad połowę placówek. Traktuj ją jako sygnał do pytania, nie ocenę.
Kierunek przypisał PSOZ. Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Świadczeniodawca to nie zawsze jeden szpital. Kod NFZ obejmuje podmiot, nie budynek. Dwanaście nazw w naszym zbiorze występuje pod kilkoma kodami (Scanmed pod siedmioma, American Heart of Poland pod sześcioma), a jeden kod potrafi obejmować kilka lokalizacji. Odchylenie przypisujemy podmiotowi, nie oddziałowi.
Nie wiemy, jak wygląda sprawozdawczość. Wszystkie te liczby powstają ze sprawozdań, które szpitale wysyłają do NFZ. Placówka, która rzetelnie koduje powikłania, wygląda gorzej od tej, która koduje je pobieżnie. Danych o jakości kodowania nikt nie publikuje.
Odchylenie to nie wina. Nic w tych danych nie mówi, kto zawinił ani czy ktokolwiek zawinił. Mówią tylko, że w tym miejscu warto zapytać, dlaczego liczba wygląda tak, a nie inaczej.
Wskaźników konsumenckich tu nie ma. Rozporządzenie przewiduje 6 wskaźników konsumenckich (ankieta pacjenta), ale NFZ nie publikuje ich w tym pliku. Na tej stronie są tylko wskaźniki kliniczne i zarządcze.
Wskaźniki kliniczne (33)
Zator płucny po planowym zabiegu (K.I.1): 0,00 na 1000 pacjentów — 1. z 804; Polska: 0,36; mediana: 0,000,00 na 1000 pacjentów wobec 0,36 w kraju i mediany 0,00; wyżej niż u 0 proc. z 804 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Liczba pacjentów, u których wystąpił zator płucny, na 1000 pacjentów hospitalizowanych planowo w celu wykonania zabieguLicznik 0, mianownik 14 864.Wartość liczona na 1000 pacjentów, nie w procentach.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Sepsa po planowym zabiegu (K.I.2): 1,14 na 1000 pacjentów — 561. z 804; Polska: 1,16; mediana: 0,521,14 na 1000 pacjentów wobec 1,16 w kraju i mediany 0,52; wyżej niż u 70 proc. z 804 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Liczba pacjentów, u których wystąpiła sepsa, na 1000 pacjentów hospitalizowanych planowo w celu wykonania zabieguLicznik 17, mianownik 14 864.Wartość liczona na 1000 pacjentów, nie w procentach.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Tromboliza w udarze niedokrwiennym (K.I.3): 19,8 % — 91. z 188; Polska: 19,9; mediana: 19,419,8 proc. wobec 19,9 w kraju i mediany 19,4; wyżej niż u 52 proc. z 188 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Wykorzystanie leczenia trombolitycznego w leczeniu udaru niedokrwiennego mózguLicznik 44, mianownik 222.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Trombektomia mechaniczna w udarze niedokrwiennym (K.I.4): 17,1 % — 14. z 188; Polska: 7,6; mediana: 5,117,1 proc. wobec 7,6 w kraju i mediany 5,1; wyżej niż u 93 proc. z 188 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Wykorzystanie trombektomii mechanicznej w leczeniu udaru niedokrwiennego mózguLicznik 38, mianownik 222. Wynik leży powyżej granicy 3 sigma prostego lejka (z = 5,3) po korzystnej stronie. To sygnał do pytania, nie wyrok.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Trombektomia po trombolizie w udarze (K.I.5): 7,2 % — 8. z 188; Polska: 3,8; mediana: 3,47,2 proc. wobec 3,8 w kraju i mediany 3,4; wyżej niż u 96 proc. z 188 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Wykorzystanie trombektomii mechanicznej u pacjentów, u których wykorzystano leczenie trombolityczne w leczeniu udaru niedokrwiennego mózguLicznik 16, mianownik 222.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Pęknięcie torebki tylnej po zaćmie (K.I.7): 0,00 % — 1. z 263; Polska: 0,11; mediana: 0,000,00 proc. wobec 0,10 w kraju i mediany 0,00; wyżej niż u 0 proc. z 263 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość występowania pęknięcia torebki tylnej po usunięciu zaćmyLicznik 0, mianownik 4 699.Trzy wskaźniki zaćmy mierzą to, co placówki sprawozdały: na K.I.8 141 z 258 placówek leży poza 3 sigma, a K.I.8 nie koreluje z K.I.7 ani K.I.9. Rozrzut mówi o kodowaniu, nie o chirurgii.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Pogorszenie widzenia po zaćmie (K.I.8): 8,8 % — 254. z 263; Polska: 3,3; mediana: 2,28,8 proc. wobec 3,3 w kraju i mediany 2,2; wyżej niż u 96 proc. z 263 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość pogorszenia ostrości widzenia po usunięciu zaćmyLicznik 412, mianownik 4 699. Wynik leży powyżej granicy 3 sigma prostego lejka (z = 21,2) po niekorzystnej stronie. Uwaga: w tym wskaźniku rozrzut między szpitalami jest 13,7 razy większy niż losowy, a poza granicę 3 sigma wypada 54 proc. placówek. Ta flaga nie wyróżnia tu żadnej z nich.Trzy wskaźniki zaćmy mierzą to, co placówki sprawozdały: na K.I.8 141 z 258 placówek leży poza 3 sigma, a K.I.8 nie koreluje z K.I.7 ani K.I.9. Rozrzut mówi o kodowaniu, nie o chirurgii.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Zapalenie wnętrza gałki ocznej po zaćmie (K.I.9): 0,02 % — 214. z 263; Polska: 0,04; mediana: 0,000,02 proc. wobec 0,04 w kraju i mediany 0,00; wyżej niż u 81 proc. z 263 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość występowania zapalenia wnętrza gałki ocznej po usunięciu zaćmyLicznik 1, mianownik 4 699.Trzy wskaźniki zaćmy mierzą to, co placówki sprawozdały: na K.I.8 141 z 258 placówek leży poza 3 sigma, a K.I.8 nie koreluje z K.I.7 ani K.I.9. Rozrzut mówi o kodowaniu, nie o chirurgii.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Rehabilitacja po udarze (K.I.10): 33,9 % — 109. z 397; Polska: 33,0; mediana: 25,033,9 proc. wobec 33,0 w kraju i mediany 25,0; wyżej niż u 73 proc. z 397 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość występowania rehabilitacji po udarze niedokrwiennym lub krwotocznym mózguLicznik 138, mianownik 407.Niski wynik często znaczy „placówka tego nie robi” albo „pacjenta przekazano dalej”, a nie „robi to gorzej”. Wskaźnik przypisuje wynik miejscu hospitalizacji.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Rehabilitacja kardiologiczna po zawale (K.I.11): 0,0 % — 243. z 446; Polska: 25,3; mediana: 5,60,0 proc. wobec 25,3 w kraju i mediany 5,6; wyżej niż u 0 proc. z 446 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość występowania rehabilitacji kardiologicznej po zawale sercaLicznik 0, mianownik 1. Mały mianownik (poniżej 50): jedno zdarzenie zmienia wynik o 100,0 punktu procentowego. Testu 3 sigma nie liczymy.Niski wynik często znaczy „placówka tego nie robi” albo „pacjenta przekazano dalej”, a nie „robi to gorzej”. Wskaźnik przypisuje wynik miejscu hospitalizacji.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Rehospitalizacja po usunięciu pęcherzyka żółciowego (K.I.12): 7,9 % — 441. z 500; Polska: 4,8; mediana: 4,37,9 proc. wobec 4,8 w kraju i mediany 4,3; wyżej niż u 88 proc. z 500 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość powtórnych hospitalizacji (rehospitalizacji) po zabiegu cholecystektomiiLicznik 17, mianownik 214.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Rehospitalizacja po wycięciu wyrostka (K.I.13): 16,2 % — 443. z 470; Polska: 5,2; mediana: 4,816,2 proc. wobec 5,2 w kraju i mediany 4,8; wyżej niż u 94 proc. z 470 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość rehospitalizacji po zabiegu appendektomiiLicznik 11, mianownik 68. Wynik leży powyżej granicy 3 sigma prostego lejka (z = 4,1) po niekorzystnej stronie. To sygnał do pytania, nie wyrok.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Rehospitalizacja po zapaleniu płuc (K.I.14): 7,2 % — 216. z 534; Polska: 8,3; mediana: 8,17,2 proc. wobec 8,3 w kraju i mediany 8,1; wyżej niż u 40 proc. z 534 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość rehospitalizacji po hospitalizacji z powodu zapalenia płucLicznik 5, mianownik 69.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Rehospitalizacja po POChP (K.I.15): 14,3 % — 309. z 501; Polska: 12,5; mediana: 11,114,3 proc. wobec 12,5 w kraju i mediany 11,1; wyżej niż u 61 proc. z 501 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość rehospitalizacji po hospitalizacji z powodu przewlekłej obturacyjnej choroby płucLicznik 1, mianownik 7. Mały mianownik (poniżej 50): jedno zdarzenie zmienia wynik o 14,3 punktu procentowego. Testu 3 sigma nie liczymy.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Duża amputacja po zabiegu naczyniowym (K.I.16): 0,24 % — 393. z 509; Polska: 0,90; mediana: 0,000,24 proc. wobec 0,90 w kraju i mediany 0,00; wyżej niż u 77 proc. z 509 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość rehospitalizacji z zabiegiem dużej amputacji kończyny po zabiegach naczyniowychLicznik 1, mianownik 414.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Rehospitalizacja z tej samej przyczyny (K.II.1): 1,1 % — 322. z 847; Polska: 1,9; mediana: 1,61,1 proc. wobec 1,9 w kraju i mediany 1,6; wyżej niż u 38 proc. z 847 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość rehospitalizacji z tej samej przyczynyLicznik 472, mianownik 44 871. Wynik leży poniżej granicy 3 sigma prostego lejka (z = −13,6) po korzystnej stronie. Uwaga: w tym wskaźniku rozrzut między szpitalami jest 23,3 razy większy niż losowy, a poza granicę 3 sigma wypada 61 proc. placówek. Ta flaga nie wyróżnia tu żadnej z nich.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność szpitalna: zapalenie płuc (K.III.2A): 13,4 % — 178. z 579; Polska: 18,4; mediana: 16,813,4 proc. wobec 18,4 w kraju i mediany 16,8; wyżej niż u 31 proc. z 579 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność w trakcie hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Licznik 22, mianownik 164.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność 30 dni: zapalenie płuc (K.III.2B): 6,1 % — 381. z 579; Polska: 5,4; mediana: 5,06,1 proc. wobec 5,4 w kraju i mediany 5,0; wyżej niż u 66 proc. z 579 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność w okresie 30 dni od dnia zakończenia hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Licznik 10, mianownik 164.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność 90 dni: zapalenie płuc (K.III.2C): 14,0 % — 348. z 579; Polska: 13,4; mediana: 12,814,0 proc. wobec 13,3 w kraju i mediany 12,8; wyżej niż u 60 proc. z 579 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność w okresie 90 dni od dnia zakończenia hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Licznik 23, mianownik 164.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność 365 dni: zapalenie płuc (K.III.2D): 28,0 % — 462. z 579; Polska: 23,4; mediana: 22,728,0 proc. wobec 23,4 w kraju i mediany 22,7; wyżej niż u 80 proc. z 579 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność w okresie 365 dni od dnia zakończenia hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Licznik 46, mianownik 164.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność szpitalna: udar (K.III.3A): 12,6 % — 184. z 429; Polska: 13,9; mediana: 14,012,6 proc. wobec 13,9 w kraju i mediany 14,0; wyżej niż u 43 proc. z 429 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność po udarze niedokrwiennym lub krwotocznym mózgu w trakcie hospitalizacji (za rok poprzedzający)Licznik 59, mianownik 470.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność 30 dni: udar (K.III.3B): 6,0 % — 296. z 429; Polska: 5,2; mediana: 4,16,0 proc. wobec 5,2 w kraju i mediany 4,1; wyżej niż u 69 proc. z 429 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność po udarze niedokrwiennym lub krwotocznym mózgu w okresie 30 dni od dnia zakończenia hospitalizacji (za rok poprzedzający)Licznik 28, mianownik 470.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność 90 dni: udar (K.III.3C): 10,9 % — 298. z 429; Polska: 9,4; mediana: 8,510,9 proc. wobec 9,4 w kraju i mediany 8,5; wyżej niż u 69 proc. z 429 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność po udarze niedokrwiennym lub krwotocznym mózgu w okresie 90 dni od dnia zakończenia hospitalizacji (za rok poprzedzający)Licznik 51, mianownik 470.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność 365 dni: udar (K.III.3D): 18,1 % — 286. z 429; Polska: 16,6; mediana: 15,918,1 proc. wobec 16,6 w kraju i mediany 15,9; wyżej niż u 66 proc. z 429 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność po udarze niedokrwiennym lub krwotocznym mózgu w okresie 365 dni od dnia zakończenia hospitalizacji (za rok poprzedzający)Licznik 85, mianownik 470.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Zabiegi jaskry lub zaćmy (K.IV.4): 5 302 hospitalizacji — 3. z 263; Polska: 388 951; mediana: 1 2945 302 hospitalizacji w 2025 r.; mediana placówki 1 294, w kraju łącznie 388 951. Więcej niż u 99 proc. z 263 placówek z tym wskaźnikiem.NFZ: Liczba zabiegów związanych z leczeniem jaskry lub zaćmyTo liczba zabiegów, nie odsetek. NFZ nie podaje mianownika, więc wskaźnik mówi o skali działalności, a nie o jej wyniku. Duża liczba nie znaczy „lepiej”, choć przy zabiegach planowych zwykle wiąże się z rutyną zespołu.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Witrektomie i fakowitrektomie (K.IV.5): 2 468 hospitalizacji — 1. z 238; Polska: 32 584; mediana: 492 468 hospitalizacji w 2025 r.; mediana placówki 49, w kraju łącznie 32 584. Więcej niż u 100 proc. z 238 placówek z tym wskaźnikiem.NFZ: Liczba zabiegów witrektomii lub fakowitrektomiiTo liczba zabiegów, nie odsetek. NFZ nie podaje mianownika, więc wskaźnik mówi o skali działalności, a nie o jej wyniku. Duża liczba nie znaczy „lepiej”, choć przy zabiegach planowych zwykle wiąże się z rutyną zespołu.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Cięcia cesarskie (K.V.1): 46,5 % porodów — 200. z 305; Polska: 48,4; mediana: 50,446,5 proc. porodów wobec 48,4 w kraju i mediany 50,4; wyżej niż u 34 proc. z 305 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Częstość wykonywania cięć cesarskichLicznik 582, mianownik 1 252.WHO odradza dążenie do jakiegokolwiek wskaźnika docelowego. Za wysoko i za nisko są problemem, a szpital z ośrodkiem patologii ciąży ma wyższy odsetek z powodu tego, kogo przyjmuje. Opisujemy go osobno, poza licznikiem.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Usunięcie pęcherzyka żółciowego małoinwazyjnie (K.V.3): 82,2 % — 441. z 500; Polska: 93,0; mediana: 95,682,2 proc. wobec 93,0 w kraju i mediany 95,6; wyżej niż u 12 proc. z 500 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Wykorzystanie technik małoinwazyjnych w zabiegach usunięcia pęcherzyka żółciowegoLicznik 176, mianownik 214. Wynik leży poniżej granicy 3 sigma prostego lejka (z = −6,1) po niekorzystnej stronie. To sygnał do pytania, nie wyrok.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Wycięcie wyrostka małoinwazyjnie (K.V.4): 74,3 % — 234. z 470; Polska: 71,5; mediana: 74,074,3 proc. wobec 71,5 w kraju i mediany 74,0; wyżej niż u 50 proc. z 470 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Wykorzystanie technik małoinwazyjnych w zabiegach wycięcia wyrostka robaczkowegoLicznik 52, mianownik 70.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Usunięcie macicy małoinwazyjnie (K.V.5): 83,3 % — 21. z 397; Polska: 34,6; mediana: 19,083,3 proc. wobec 34,6 w kraju i mediany 19,0; wyżej niż u 95 proc. z 397 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Wykorzystanie technik małoinwazyjnych w zabiegach usunięcia macicyLicznik 234, mianownik 281. Wynik leży powyżej granicy 3 sigma prostego lejka (z = 17,1) po korzystnej stronie. Uwaga: w tym wskaźniku rozrzut między szpitalami jest 31,7 razy większy niż losowy, a poza granicę 3 sigma wypada 71 proc. placówek. Ta flaga nie wyróżnia tu żadnej z nich.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Usunięcie jajników małoinwazyjnie (K.V.6): 92,5 % — 22. z 407; Polska: 53,3; mediana: 50,092,5 proc. wobec 53,3 w kraju i mediany 50,0; wyżej niż u 95 proc. z 407 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Wykorzystanie technik małoinwazyjnych w zabiegach usunięcia jajnikówLicznik 248, mianownik 268. Wynik leży powyżej granicy 3 sigma prostego lejka (z = 12,9) po korzystnej stronie. To sygnał do pytania, nie wyrok.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie (K.V.7): 18,2 % porodów naturalnych — 99. z 304; Polska: 27,4; mediana: 5,618,2 proc. porodów naturalnych wobec 27,4 w kraju i mediany 5,6; wyżej niż u 67 proc. z 304 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość stosowania znieczuleń zewnątrzoponowych lub w przypadkach uzasadnionych medycznie znieczuleń podpajęczynówkowych w porodach drogami naturyLicznik 122, mianownik 670. Wynik leży poniżej granicy 3 sigma prostego lejka (z = −5,4) po niekorzystnej stronie. Uwaga: w tym wskaźniku rozrzut między szpitalami jest 62,9 razy większy niż losowy, a poza granicę 3 sigma wypada 90 proc. placówek. Ta flaga nie wyróżnia tu żadnej z nich.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Nacięcie krocza (K.V.8): 13,1 % porodów naturalnych — 27. z 304; Polska: 29,6; mediana: 30,413,1 proc. porodów naturalnych wobec 29,6 w kraju i mediany 30,4; wyżej niż u 9 proc. z 304 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Wskaźnik nacięć kroczaLicznik 88, mianownik 670. Wynik leży poniżej granicy 3 sigma prostego lejka (z = −9,3) po korzystnej stronie. Uwaga: w tym wskaźniku rozrzut między szpitalami jest 21,5 razy większy niż losowy, a poza granicę 3 sigma wypada 60 proc. placówek. Ta flaga nie wyróżnia tu żadnej z nich.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Wskaźniki zarządcze (10)
Świadczenia AOS na lekarza (Z.II.2): 819 świadczeń na lekarza — 3754. z 4864; Polska: 1 647; mediana: 1 328819 świadczeń na lekarza wobec 1 647 w kraju i mediany 1 328; wyżej niż u 23 proc. z 4864 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Średnia liczba świadczeń opieki zdrowotnej udzielana przez lekarza w ambulatoryjnej opiece specjalistycznejLicznik 223 508, mianownik 273.Wskaźnika nie wolno sumować. Mianownik liczy odrębne osoby, a ta sama osoba występuje u wielu świadczeniodawców. Placówki można porównywać między sobą, ale suma z placówek zawyża wynik wojewódzki i krajowy — dlatego wartość krajowa pochodzi z pliku NFZ, nie z naszej sumy.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Świadczenia AOS na pacjenta (Z.II.3): 2,3 świadczeń na pacjenta — 2612. z 4952; Polska: 5,0; mediana: 2,32,3 świadczeń na pacjenta wobec 5,0 w kraju i mediany 2,3; wyżej niż u 47 proc. z 4952 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Średnia liczba świadczeń opieki zdrowotnej w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej przypadająca na pacjentaLicznik 203 938, mianownik 90 418.Wskaźnika nie wolno sumować. Mianownik liczy odrębne osoby, a ta sama osoba występuje u wielu świadczeniodawców. Placówki można porównywać między sobą, ale suma z placówek zawyża wynik wojewódzki i krajowy — dlatego wartość krajowa pochodzi z pliku NFZ, nie z naszej sumy.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Średni czas hospitalizacji (Z.III.1): 3,2 dni — 498. z 833; Polska: 3,8; mediana: 3,53,2 dni wobec 3,8 w kraju i mediany 3,5; wyżej niż u 40 proc. z 833 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Średni czas hospitalizacjiLicznik 103 457, mianownik 32 383.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Świadczenia jednodniowe w trybie planowym (Z.IV.1): 2,2 % — 191. z 562; Polska: 13,2; mediana: 0,32,2 proc. wobec 13,2 w kraju i mediany 0,3; wyżej niż u 66 proc. z 562 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Odsetek wybranych świadczeń opieki zdrowotnej o charakterze jednodniowym w trybie planowymLicznik 40, mianownik 1 822.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Punkty na hospitalizację zabiegową (Z.IV.2): 5 598 pkt — 287. z 783; Polska: 6 156; mediana: 4 8435 598 pkt wobec 6 156 w kraju i mediany 4 843; wyżej niż u 63 proc. z 783 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Struktura hospitalizacji zabiegowychLicznik 117 983 603, mianownik 21 077.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Hospitalizacje z zabiegiem (Z.IV.3): 62,5 % hospitalizacji — 328. z 831; Polska: 51,0; mediana: 54,662,5 proc. hospitalizacji wobec 51,0 w kraju i mediany 54,6; wyżej niż u 61 proc. z 831 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Odsetek hospitalizacji, w ramach których są udzielane zabiegi z zakresu leczenia szpitalnego, we wszystkich hospitalizacjach u danego świadczeniodawcyLicznik 21 077, mianownik 33 719.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Radioterapia ambulatoryjna (Z.IV.4): 90,4 % — 22. z 51; Polska: 88,7; mediana: 87,990,4 proc. wobec 88,7 w kraju i mediany 87,9; wyżej niż u 57 proc. z 51 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Odsetek radioterapii udzielanych w trybie ambulatoryjnymLicznik 50 060, mianownik 55 377.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Chemioterapia ambulatoryjna (Z.IV.5): 12,3 % — 49. z 191; Polska: 11,1; mediana: 6,012,3 proc. wobec 11,1 w kraju i mediany 6,0; wyżej niż u 74 proc. z 191 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Odsetek podania chemioterapii udzielanej w trybie ambulatoryjnymLicznik 6 114, mianownik 49 556.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Punkty na świadczenie AOS (Z.IV.9): 138 pkt — 348. z 5044; Polska: 98; mediana: 87138 pkt wobec 98 w kraju i mediany 87; wyżej niż u 93 proc. z 5044 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Struktura świadczeń w ambulatoryjnej opiece specjalistycznejLicznik 30 910 351, mianownik 224 671.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Teleporady w AOS (Z.IV.14): 2,1 % porad — 1683. z 5044; Polska: 3,2; mediana: 0,52,1 proc. porad wobec 3,2 w kraju i mediany 0,5; wyżej niż u 67 proc. z 5044 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Odsetek teleporad w ogólnej liczbie porad w ambulatoryjnej opiece specjalistycznejLicznik 4 702, mianownik 224 671.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Wszystkie wskaźniki w jednej tabeli
Wskaźnik
Wartość
Polska
Mediana
Pozycja
Kierunek
Okres
Zator płucny po planowym zabiegu (K.I.1)
0,00 na 1000 pacjentów
0,36
0,00
1/804
niżej lepiej
2025
Sepsa po planowym zabiegu (K.I.2)
1,14 na 1000 pacjentów
1,16
0,52
561/804
niżej lepiej
2025
Tromboliza w udarze niedokrwiennym (K.I.3)
19,8 %
19,9
19,4
91/188
wyżej lepiej
2025
Trombektomia mechaniczna w udarze niedokrwiennym (K.I.4)
17,1 %
7,6
5,1
14/188
wyżej lepiej
2025
Trombektomia po trombolizie w udarze (K.I.5)
7,2 %
3,8
3,4
8/188
wyżej lepiej
2025
Pęknięcie torebki tylnej po zaćmie (K.I.7)
0,00 %
0,11
0,00
1/263
niżej lepiej
2025
Pogorszenie widzenia po zaćmie (K.I.8)
8,8 %
3,3
2,2
254/263
niżej lepiej
2025
Zapalenie wnętrza gałki ocznej po zaćmie (K.I.9)
0,02 %
0,04
0,00
214/263
niżej lepiej
2025
Rehabilitacja po udarze (K.I.10)
33,9 %
33,0
25,0
109/397
wyżej lepiej
2025
Rehabilitacja kardiologiczna po zawale (K.I.11)
0,0 %
25,3
5,6
243/446
wyżej lepiej
2025
Rehospitalizacja po usunięciu pęcherzyka żółciowego (K.I.12)
Znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie (K.V.7)
18,2 % porodów naturalnych
27,4
5,6
99/304
wyżej lepiej
2025
Nacięcie krocza (K.V.8)
13,1 % porodów naturalnych
29,6
30,4
27/304
niżej lepiej
2025
Świadczenia AOS na lekarza (Z.II.2)
819 świadczeń na lekarza
1 647
1 328
3754/4864
bez kierunku
2025
Świadczenia AOS na pacjenta (Z.II.3)
2,3 świadczeń na pacjenta
5,0
2,3
2612/4952
bez kierunku
2025
Średni czas hospitalizacji (Z.III.1)
3,2 dni
3,8
3,5
498/833
bez kierunku
2025
Świadczenia jednodniowe w trybie planowym (Z.IV.1)
2,2 %
13,2
0,3
191/562
bez kierunku
2025
Punkty na hospitalizację zabiegową (Z.IV.2)
5 598 pkt
6 156
4 843
287/783
bez kierunku
2025
Hospitalizacje z zabiegiem (Z.IV.3)
62,5 % hospitalizacji
51,0
54,6
328/831
bez kierunku
2025
Radioterapia ambulatoryjna (Z.IV.4)
90,4 %
88,7
87,9
22/51
bez kierunku
2025
Chemioterapia ambulatoryjna (Z.IV.5)
12,3 %
11,1
6,0
49/191
bez kierunku
2025
Punkty na świadczenie AOS (Z.IV.9)
138 pkt
98
87
348/5044
bez kierunku
2025
Teleporady w AOS (Z.IV.14)
2,1 % porad
3,2
0,5
1683/5044
bez kierunku
2025
Rozpoznania nieokreślone: 16,9 proc. na poziomie „szpital ogólnopolski”
To nie jest liczba tego szpitala. NFZ podaje odsetek rozpoznań nieokreślonych wyłącznie dla całego poziomu szpitala w sieci, nie dla pojedynczej placówki, a z danych publicznych nie da się go dla niej policzyć. Ten szpital należy do poziomu „szpital ogólnopolski” i tyle wynosi wskaźnik całego tego poziomu.
Wskaźnik liczy hospitalizacje, w których rozpoznanie główne przy wypisie miało na piątym znaku kodu ICD-10 cyfrę „9”, czyli „nieokreślone”. Mierzy staranność kodowania, nie leczenie. Mediana 2025 r. dla tego poziomu: 16,9 proc. (od 16,5 do 17,1 proc. w poszczególnych miesiącach), 4. miejsce z 8 poziomów, licząc od najniższego.
Poziom w sieci
Mediana 2025
poza psz
10,4 proc.
szpital ii stopnia
16,5 proc.
szpital iii stopnia
16,6 proc.
szpital ogólnopolski (ten szpital)
16,9 proc.
szpital pediatryczny
18,5 proc.
szpital pulmonologiczny
20,0 proc.
szpital i stopnia
22,3 proc.
szpital onkologiczny
22,4 proc.
Wysoki odsetek to nie zawsze złe kodowanie: część rozpoznań nie ma w ICD-10 postaci bardziej szczegółowej niż „.9”. „Poza PSZ” to brak poziomu, nie poziom. Podajemy medianę miesięcy, a nie odsetek roku, bo NFZ nie publikuje liczby hospitalizacji potrzebnej do ważenia.
Koncentracja leczenia onkologicznego 2025: 902 zabiegów w 8 grupach nowotworów
Ile operacji onkologicznych wykonuje ten szpital w każdej grupie nowotworów i czy sięga progu, od którego NFZ dopłaca współczynnik korygujący. Ten szpital sięga progu w 7 z 8 grup.
Nowotwór
Zabiegi 2025
Rok wcześniej
Próg NFZ
Czy sięga progu
Udział w kraju
Ponowne hospitalizacje
NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY PIERSI
331
286
250
tak
1,5 proc.
0,9 proc.
NOWOTWÓR OŚRODKOWEGO UKŁADU NERWOWEGO
176
179
150
tak
2,8 proc.
0,0 proc.
NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY TARCZYCY I PRZYTARCZYC
125
119
75
tak
1,8 proc.
0,0 proc.
NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY JELITA GRUBEGO
86
117
75
tak
0,5 proc.
0,0 proc.
NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY MACICY
71
65
60
tak
1,0 proc.
0,0 proc.
NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY JAJNIKA
65
66
30
tak
2,3 proc.
3,1 proc.
NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY ŻOŁĄDKA
31
23
30
tak
1,2 proc.
0,0 proc.
NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY TRZUSTKI
17
16
30
nie (brakuje 13)
2,2 proc.
0,0 proc.
Próg to warunek dopłaty, nie norma bezpieczeństwa: szpital poniżej progu operuje legalnie i dostaje zapłatę, traci tylko współczynnik korygujący. Próg jest roczny i osobny dla każdego nowotworu, więc sumy zabiegów nie porównuj z żadnym progiem. Zabieg to hospitalizacja zabiegowa, nie pacjent. Ponowne hospitalizacje to przyjęcia w ciągu 30 dni od wypisu z rozpoznaniem tego samego nowotworu — wpada do nich także planowany drugi etap leczenia. Brak nowotworu w tabeli znaczy, że nie ma go w zestawieniu NFZ za ten rok, a nie że wykonano zero operacji.
Do czego jest tu kolejka (41 świadczeń)
W kolejkach tej placówki stoi 12 713 osób w trybie stabilnym i 10 238 w trybie pilnym. Czas większy od zera sprawozdano przy 40 świadczeniach, z czego 30 ma kolejkę dłuższą niż mediana krajowa tego samego świadczenia. Okres: sprawozdania za sierpień 2026 (2312 z 148 008 kolejek za lipiec 2026).
Pokazujemy 12 świadczeń o największej liczbie oczekujących. Średni rzeczywisty czas oczekiwania NFZ liczy z osób skreślonych z listy w ostatnim miesiącu, nie z tych, które stoją w kolejce dziś — pierwszego wolnego terminu płatnik nie podaje wcale. Zero znaczy sprawozdane zero, nie „brak kolejki”. Trybów nie uśredniamy.
Akredytacja Ministra Zdrowia
Ta placówka ma ważny certyfikat akredytacyjny do 2029-12-30.
Ocena z przeglądu akredytacyjnego: 78 proc. punktów (przegląd z 2022-08-31). Warunkiem udzielenia akredytacji są trzy rzeczy naraz: spełnienie standardów obligatoryjnych, co najmniej 75 proc. sumy ocen ogółem i co najmniej 50 proc. w każdym dziale tematycznym.
Akredytacja ocenia proces — organizację pracy, dokumentację i procedury bezpieczeństwa w dniu przeglądu — a nie wynik leczenia. Nie jest to ranking „najlepszych szpitali”. Pełna lista i strony województw: /akredytacja-szpitali.
Rejestr podmiotu
Numer księgi rejestrowej (RPWDL): 000000018597
Forma organizacyjno-prawna: samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Podmiot tworzący: publiczna uczelnia medyczna albo publiczna uczelnia prowadząca działalność dydaktyczną i badawczą w dziedzinie nauk medycznych, albo Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego — rejestr podaje kategorię organu, a nie jego nazwę własną.
Poziom w sieci szpitali (PSZ): szpital ogólnopolski