Centrum Zdrowia Tuchów sp. z o.o.: wskaźniki jakości NFZ 2025

Dane: NFZ (BIP), wskaźniki jakości opieki zd…, NFZ (BIP), strona „Wskaźniki jakości o…, CeZ Zdrowe Dane, wskaźniki jakości: wo…, okres NFZ 2025 (śmiertelność: rok poprzedzający) · aktualizacja 2026-10-01

Miasto: Tuchów · Województwo: małopolskie · NIP: 8733135562 · Kod świadczeniodawcy NFZ: 065/200018 · Wskaźniki: 36 (klinicznych 21)

W pliku NFZ za 2025 r. Centrum Zdrowia Tuchów sp. z o.o. ma 36 wskaźników jakości, w tym 21 klinicznych. Na przykład usunięcie jajników małoinwazyjnie 23,0 proc. wobec 53,3 w kraju (wyżej niż u 28 proc. z 407 placówek); znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie 9,2 proc. porodów naturalnych wobec 27,4 w kraju (wyżej niż u 56 proc. z 304 placówek). Przy każdej liczbie stoi wartość dla Polski, mediana, pozycja wśród placówek, które ją sprawozdały, i zastrzeżenie.

Adres: ul. Szpitalna 1, Tuchów · tel. 14 653 52 95

Czego te liczby nie mówią

Wskaźniki kliniczne (21)

Wskaźniki zarządcze (15)

Wszystkie wskaźniki w jednej tabeli

WskaźnikWartośćPolskaMedianaPozycjaKierunekOkres
Zator płucny po planowym zabiegu (K.I.1)0,00 na 1000 pacjentów0,360,001/804niżej lepiej2025
Sepsa po planowym zabiegu (K.I.2)0,79 na 1000 pacjentów1,160,52484/804niżej lepiej2025
Pęknięcie torebki tylnej po zaćmie (K.I.7)0,00 %0,110,001/263niżej lepiej2025
Pogorszenie widzenia po zaćmie (K.I.8)1,8 %3,32,296/263niżej lepiej2025
Zapalenie wnętrza gałki ocznej po zaćmie (K.I.9)0,00 %0,040,001/263niżej lepiej2025
Rehospitalizacja po wycięciu wyrostka (K.I.13)0,0 %5,24,81/470niżej lepiej2025
Rehospitalizacja po zapaleniu płuc (K.I.14)0,0 %8,38,11/534niżej lepiej2025
Rehospitalizacja po POChP (K.I.15)10,0 %12,511,1217/501niżej lepiej2025
Duża amputacja po zabiegu naczyniowym (K.I.16)0,00 %0,900,001/509niżej lepiej2025
Rehospitalizacja z tej samej przyczyny (K.II.1)1,4 %1,91,6375/847niżej lepiej2025
Śmiertelność szpitalna: zapalenie płuc (K.III.2A)4,3 %18,416,865/579niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność 30 dni: zapalenie płuc (K.III.2B)4,3 %5,45,0243/579niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność 90 dni: zapalenie płuc (K.III.2C)10,9 %13,412,8187/579niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność 365 dni: zapalenie płuc (K.III.2D)26,1 %23,422,7410/579niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Zabiegi jaskry lub zaćmy (K.IV.4)510 hospitalizacji388 9511 294229/263bez kierunku2025
Cięcia cesarskie (K.V.1)66,8 % porodów48,450,421/305bez kierunku2025
Wycięcie wyrostka małoinwazyjnie (K.V.4)0,0 %71,574,0437/470wyżej lepiej2025
Usunięcie macicy małoinwazyjnie (K.V.5)13,0 %34,619,0218/397wyżej lepiej2025
Usunięcie jajników małoinwazyjnie (K.V.6)23,0 %53,350,0295/407wyżej lepiej2025
Znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie (K.V.7)9,2 % porodów naturalnych27,45,6134/304wyżej lepiej2025
Nacięcie krocza (K.V.8)25,4 % porodów naturalnych29,630,4110/304niżej lepiej2025
Porady POZ na pacjenta (Z.II.1)5,6 porad na pacjenta5,95,73190/6093bez kierunku2025
Świadczenia AOS na lekarza (Z.II.2)1 223 świadczeń na lekarza1 6471 3282669/4864bez kierunku2025
Świadczenia AOS na pacjenta (Z.II.3)2,7 świadczeń na pacjenta5,02,31501/4952bez kierunku2025
Średni czas hospitalizacji (Z.III.1)2,6 dni3,83,5582/833bez kierunku2025
Punkty na hospitalizację zabiegową (Z.IV.2)4 401 pkt6 1564 843466/783bez kierunku2025
Hospitalizacje z zabiegiem (Z.IV.3)64,9 % hospitalizacji51,054,6308/831bez kierunku2025
Teleporady w POZ (Z.IV.6)8,0 % porad9,04,82192/6092bez kierunku2025
Porady receptowe w POZ (Z.IV.7)26,1 % porad24,924,12951/6456bez kierunku2025
Porady domowe w POZ (Z.IV.8)1,02 % porad0,710,40861/6092bez kierunku2025
Punkty na świadczenie AOS (Z.IV.9)90 pkt98872261/5044bez kierunku2025
Profilaktyka raka piersi: zgłaszalność (Z.IV.10)17,0 %21,921,54809/6100wyżej lepiej2025
Profilaktyka raka szyjki macicy: zgłaszalność (Z.IV.11)2,4 %3,22,63225/6103wyżej lepiej2025
Profilaktyka chorób układu krążenia: zgłaszalność (Z.IV.12)2,5 %2,20,21431/6103wyżej lepiej2025
Profilaktyka raka jelita grubego: zgłaszalność (Z.IV.13)2,4 %1,51,21160/6098wyżej lepiej2025
Teleporady w AOS (Z.IV.14)1,9 % porad3,20,51736/5044bez kierunku2025

Rozpoznania nieokreślone: 10,4 proc. na poziomie „poza psz”

To nie jest liczba tego szpitala. NFZ podaje odsetek rozpoznań nieokreślonych wyłącznie dla całego poziomu szpitala w sieci, nie dla pojedynczej placówki, a z danych publicznych nie da się go dla niej policzyć. Ten szpital należy do poziomu „poza psz” i tyle wynosi wskaźnik całego tego poziomu.

Wskaźnik liczy hospitalizacje, w których rozpoznanie główne przy wypisie miało na piątym znaku kodu ICD-10 cyfrę „9”, czyli „nieokreślone”. Mierzy staranność kodowania, nie leczenie. Mediana 2025 r. dla tego poziomu: 10,4 proc. (od 9,4 do 10,9 proc. w poszczególnych miesiącach), 1. miejsce z 8 poziomów, licząc od najniższego.

Poziom w sieciMediana 2025
poza psz (ten szpital)10,4 proc.
szpital ii stopnia16,5 proc.
szpital iii stopnia16,6 proc.
szpital ogólnopolski16,9 proc.
szpital pediatryczny18,5 proc.
szpital pulmonologiczny20,0 proc.
szpital i stopnia22,3 proc.
szpital onkologiczny22,4 proc.

Wysoki odsetek to nie zawsze złe kodowanie: część rozpoznań nie ma w ICD-10 postaci bardziej szczegółowej niż „.9”. „Poza PSZ” to brak poziomu, nie poziom. Podajemy medianę miesięcy, a nie odsetek roku, bo NFZ nie publikuje liczby hospitalizacji potrzebnej do ważenia.

Koncentracja leczenia onkologicznego 2025: 2 zabiegów w 1 grupach nowotworów

Ile operacji onkologicznych wykonuje ten szpital w każdej grupie nowotworów i czy sięga progu, od którego NFZ dopłaca współczynnik korygujący. Ten szpital nie sięga progu w żadnej z tych grup.

NowotwórZabiegi 2025Rok wcześniejPróg NFZCzy sięga proguUdział w krajuPonowne hospitalizacje
NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY MACICY2560nie (brakuje 58)0,0 proc.0,0 proc.

Próg to warunek dopłaty, nie norma bezpieczeństwa: szpital poniżej progu operuje legalnie i dostaje zapłatę, traci tylko współczynnik korygujący. Próg jest roczny i osobny dla każdego nowotworu, więc sumy zabiegów nie porównuj z żadnym progiem. Zabieg to hospitalizacja zabiegowa, nie pacjent. Ponowne hospitalizacje to przyjęcia w ciągu 30 dni od wypisu z rozpoznaniem tego samego nowotworu — wpada do nich także planowany drugi etap leczenia. Brak nowotworu w tabeli znaczy, że nie ma go w zestawieniu NFZ za ten rok, a nie że wykonano zero operacji.

Do czego jest tu kolejka (35 świadczeń)

W kolejkach tej placówki stoi 6 005 osób w trybie stabilnym i 2 458 w trybie pilnym. Czas większy od zera sprawozdano przy 34 świadczeniach, z czego 19 ma kolejkę dłuższą niż mediana krajowa tego samego świadczenia. Okres: sprawozdania za sierpień 2026 (2312 z 148 008 kolejek za lipiec 2026).

ŚwiadczenieOczekujących (stabilny)Średni czas (dni)Mediana w kraju (dni)Oczekujących (pilny)Średni czas (pilny)
Fizjoterapia ambulatoryjna1 168214190753173
Poradnia stomatologiczna82825250nie podano
Świadczenia z zakresu okulistyki66520496187127
Tomografia komputerowa426834123456
Świadczenia z zakresu neurologii3411367314580
Świadczenia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu307535218636
Poradnia położniczo-ginekologiczna27860180nie podano
Zakład/ośrodek rehabilitacji leczniczej dziennej237186222445156
Kolonoskopia21617615095101
Świadczenia z zakresu otolaryngologii18757367242
Poradnia zdrowia psychicznego164384853
Gastroskopia152149965766

Pokazujemy 12 świadczeń o największej liczbie oczekujących. Średni rzeczywisty czas oczekiwania NFZ liczy z osób skreślonych z listy w ostatnim miesiącu, nie z tych, które stoją w kolejce dziś — pierwszego wolnego terminu płatnik nie podaje wcale. Zero znaczy sprawozdane zero, nie „brak kolejki”. Trybów nie uśredniamy.

Rejestr podmiotu

Źródła

Powiązane

Inne szpitale w województwie małopolskie

SPZOZ Szpital Uniwersytecki w Krakowie · Szpital Powiatowy w Chrzanowie · Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie sp. z o.o. · Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach · Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza SPZOZ w Tarnowie · 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką - SPZOZ w Krakowie · ZZOZ w Wadowicach · SPZOZ MSWiA w Krakowie · wszystkie szpitale