ZOZ w Łowiczu: wskaźniki jakości NFZ 2025

Dane: NFZ (BIP), wskaźniki jakości opieki zd…, NFZ (BIP), strona „Wskaźniki jakości o…, CeZ Zdrowe Dane, wskaźniki jakości: wo…, okres NFZ 2025 (śmiertelność: rok poprzedzający) · aktualizacja 2026-10-01

Miasto: Łowicz · Województwo: łódzkie · NIP: 8341456538 · Kod świadczeniodawcy NFZ: 130004 · Wskaźniki: 41 (klinicznych 25)

W pliku NFZ za 2025 r. ZOZ w Łowiczu ma 41 wskaźników jakości, w tym 25 klinicznych. Na przykład śmiertelność szpitalna: zapalenie płuc 34,1 proc. wobec 18,4 w kraju (wyżej niż u 97 proc. z 579 placówek); rehospitalizacja po zapaleniu płuc 16,1 proc. wobec 8,3 w kraju (wyżej niż u 93 proc. z 534 placówek). Przy każdej liczbie stoi wartość dla Polski, mediana, pozycja wśród placówek, które ją sprawozdały, i zastrzeżenie.

Adres: ul. Ułańska 28, Łowicz · tel. 46 837 56 11

Czego te liczby nie mówią

Wskaźniki kliniczne (25)

Wskaźniki zarządcze (16)

Wszystkie wskaźniki w jednej tabeli

WskaźnikWartośćPolskaMedianaPozycjaKierunekOkres
Zator płucny po planowym zabiegu (K.I.1)0,00 na 1000 pacjentów0,360,001/804niżej lepiej2025
Sepsa po planowym zabiegu (K.I.2)0,78 na 1000 pacjentów1,160,52483/804niżej lepiej2025
Rehabilitacja po udarze (K.I.10)10,0 %33,025,0284/397wyżej lepiej2025
Rehabilitacja kardiologiczna po zawale (K.I.11)0,0 %25,35,6243/446wyżej lepiej2025
Rehospitalizacja po usunięciu pęcherzyka żółciowego (K.I.12)5,2 %4,84,3319/500niżej lepiej2025
Rehospitalizacja po wycięciu wyrostka (K.I.13)8,8 %5,24,8383/470niżej lepiej2025
Rehospitalizacja po zapaleniu płuc (K.I.14)16,1 %8,38,1498/534niżej lepiej2025
Rehospitalizacja po POChP (K.I.15)28,6 %12,511,1463/501niżej lepiej2025
Duża amputacja po zabiegu naczyniowym (K.I.16)0,00 %0,900,001/509niżej lepiej2025
Rehospitalizacja z tej samej przyczyny (K.II.1)3,6 %1,91,6789/847niżej lepiej2025
Śmiertelność szpitalna: zapalenie płuc (K.III.2A)34,1 %18,416,8565/579niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność 30 dni: zapalenie płuc (K.III.2B)4,5 %5,45,0255/579niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność 90 dni: zapalenie płuc (K.III.2C)13,1 %13,412,8301/579niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność 365 dni: zapalenie płuc (K.III.2D)20,5 %23,422,7196/579niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność szpitalna: udar (K.III.3A)29,0 %13,914,0349/429niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność 30 dni: udar (K.III.3B)3,2 %5,24,1170/429niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność 90 dni: udar (K.III.3C)9,7 %9,48,5250/429niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność 365 dni: udar (K.III.3D)9,7 %16,615,9100/429niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Cięcia cesarskie (K.V.1)52,2 % porodów48,450,4126/305bez kierunku2025
Usunięcie pęcherzyka żółciowego małoinwazyjnie (K.V.3)98,4 %93,095,6130/500wyżej lepiej2025
Wycięcie wyrostka małoinwazyjnie (K.V.4)61,8 %71,574,0284/470wyżej lepiej2025
Usunięcie macicy małoinwazyjnie (K.V.5)0,0 %34,619,0294/397wyżej lepiej2025
Usunięcie jajników małoinwazyjnie (K.V.6)0,0 %53,350,0357/407wyżej lepiej2025
Znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie (K.V.7)6,3 % porodów naturalnych27,45,6144/304wyżej lepiej2025
Nacięcie krocza (K.V.8)36,7 % porodów naturalnych29,630,4191/304niżej lepiej2025
Porady POZ na pacjenta (Z.II.1)6,9 porad na pacjenta5,95,7739/6093bez kierunku2025
Świadczenia AOS na lekarza (Z.II.2)1 354 świadczeń na lekarza1 6471 3282374/4864bez kierunku2025
Świadczenia AOS na pacjenta (Z.II.3)3,3 świadczeń na pacjenta5,02,3529/4952bez kierunku2025
Średni czas hospitalizacji (Z.III.1)3,7 dni3,83,5371/833bez kierunku2025
Świadczenia jednodniowe w trybie planowym (Z.IV.1)0,0 %13,20,3312/562bez kierunku2025
Punkty na hospitalizację zabiegową (Z.IV.2)4 918 pkt6 1564 843377/783bez kierunku2025
Hospitalizacje z zabiegiem (Z.IV.3)36,6 % hospitalizacji51,054,6667/831bez kierunku2025
Teleporady w POZ (Z.IV.6)4,4 % porad9,04,83192/6092bez kierunku2025
Porady receptowe w POZ (Z.IV.7)35,6 % porad24,924,11401/6456bez kierunku2025
Porady domowe w POZ (Z.IV.8)1,79 % porad0,710,40349/6092bez kierunku2025
Punkty na świadczenie AOS (Z.IV.9)141 pkt9887291/5044bez kierunku2025
Profilaktyka raka piersi: zgłaszalność (Z.IV.10)21,4 %21,921,53127/6100wyżej lepiej2025
Profilaktyka raka szyjki macicy: zgłaszalność (Z.IV.11)1,9 %3,22,63849/6103wyżej lepiej2025
Profilaktyka chorób układu krążenia: zgłaszalność (Z.IV.12)0,2 %2,20,23146/6103wyżej lepiej2025
Profilaktyka raka jelita grubego: zgłaszalność (Z.IV.13)0,0 %1,51,25564/6098wyżej lepiej2025
Teleporady w AOS (Z.IV.14)3,5 % porad3,20,51263/5044bez kierunku2025

Rozpoznania nieokreślone: 22,3 proc. na poziomie „szpital i stopnia”

To nie jest liczba tego szpitala. NFZ podaje odsetek rozpoznań nieokreślonych wyłącznie dla całego poziomu szpitala w sieci, nie dla pojedynczej placówki, a z danych publicznych nie da się go dla niej policzyć. Ten szpital należy do poziomu „szpital i stopnia” i tyle wynosi wskaźnik całego tego poziomu.

Wskaźnik liczy hospitalizacje, w których rozpoznanie główne przy wypisie miało na piątym znaku kodu ICD-10 cyfrę „9”, czyli „nieokreślone”. Mierzy staranność kodowania, nie leczenie. Mediana 2025 r. dla tego poziomu: 22,3 proc. (od 21,4 do 22,6 proc. w poszczególnych miesiącach), 7. miejsce z 8 poziomów, licząc od najniższego.

Poziom w sieciMediana 2025
poza psz10,4 proc.
szpital ii stopnia16,5 proc.
szpital iii stopnia16,6 proc.
szpital ogólnopolski16,9 proc.
szpital pediatryczny18,5 proc.
szpital pulmonologiczny20,0 proc.
szpital i stopnia (ten szpital)22,3 proc.
szpital onkologiczny22,4 proc.

Wysoki odsetek to nie zawsze złe kodowanie: część rozpoznań nie ma w ICD-10 postaci bardziej szczegółowej niż „.9”. „Poza PSZ” to brak poziomu, nie poziom. Podajemy medianę miesięcy, a nie odsetek roku, bo NFZ nie publikuje liczby hospitalizacji potrzebnej do ważenia.

Koncentracja leczenia onkologicznego 2025: 10 zabiegów w 1 grupach nowotworów

Ile operacji onkologicznych wykonuje ten szpital w każdej grupie nowotworów i czy sięga progu, od którego NFZ dopłaca współczynnik korygujący. Ten szpital nie sięga progu w żadnej z tych grup.

NowotwórZabiegi 2025Rok wcześniejPróg NFZCzy sięga proguUdział w krajuPonowne hospitalizacje
NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY JELITA GRUBEGO10675nie (brakuje 65)0,1 proc.0,0 proc.

Próg to warunek dopłaty, nie norma bezpieczeństwa: szpital poniżej progu operuje legalnie i dostaje zapłatę, traci tylko współczynnik korygujący. Próg jest roczny i osobny dla każdego nowotworu, więc sumy zabiegów nie porównuj z żadnym progiem. Zabieg to hospitalizacja zabiegowa, nie pacjent. Ponowne hospitalizacje to przyjęcia w ciągu 30 dni od wypisu z rozpoznaniem tego samego nowotworu — wpada do nich także planowany drugi etap leczenia. Brak nowotworu w tabeli znaczy, że nie ma go w zestawieniu NFZ za ten rok, a nie że wykonano zero operacji.

Do czego jest tu kolejka (20 świadczeń)

W kolejkach tej placówki stoi 2 104 osób w trybie stabilnym i 34 w trybie pilnym. Czas większy od zera sprawozdano przy 18 świadczeniach, z czego 6 ma kolejkę dłuższą niż mediana krajowa tego samego świadczenia. Okres: sprawozdania za sierpień 2026 (2312 z 148 008 kolejek za lipiec 2026).

ŚwiadczenieOczekujących (stabilny)Średni czas (dni)Mediana w kraju (dni)Oczekujących (pilny)Średni czas (pilny)
Fizjoterapia ambulatoryjna8522101900nie podano
Rehabilitacja ogólnoustrojowa w warunkach stacjonarnych2391232971nie podano
Poradnia położniczo-ginekologiczna23849180nie podano
Kolonoskopia1631851502181
Tomografia komputerowa11617410nie podano
Świadczenia z zakresu urologii9593671844
Poradnia rehabilitacyjna5219240nie podano
Operacje usunięcia żylaków kończyny dolnej49521020nie podano
Gastroskopia454996228
Oddział chirurgiczny ogólny4537540nie podano
Świadczenia z zakresu diabetologii3611157472
Oddział położniczo-ginekologiczny3120260nie podano

Pokazujemy 12 świadczeń o największej liczbie oczekujących. Średni rzeczywisty czas oczekiwania NFZ liczy z osób skreślonych z listy w ostatnim miesiącu, nie z tych, które stoją w kolejce dziś — pierwszego wolnego terminu płatnik nie podaje wcale. Zero znaczy sprawozdane zero, nie „brak kolejki”. Trybów nie uśredniamy.

Rejestr podmiotu

Co ten szpital kupuje

Umowy tego szpitala opublikowane w Centralnym Rejestrze Umów za III kwartał 2026 r. zestawiamy na osobnej stronie: umowy ZOZ w Łowiczu. Wartość umowy nie jest wydatkiem — rejestr podaje kwotę z dnia zawarcia.

Źródła

Powiązane

Inne szpitale w województwie łódzkie

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie · Szpital Wojewódzki im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu · Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zgierzu · SP ZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 2 Uniwersytetu Medycznego w Łodzi · Tomaszowskie Centrum Zdrowia · SPZOZ MSWiA w Łodzi · Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim · Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi · wszystkie szpitale