W pliku NFZ za 2025 r. Milickie Centrum Medyczne sp. z o.o. ma 41 wskaźników jakości, w tym 25 klinicznych. Na przykład usunięcie pęcherzyka żółciowego małoinwazyjnie 99,5 proc. wobec 93,0 w kraju (wyżej niż u 85 proc. z 500 placówek); sepsa po planowym zabiegu 0,00 na 1000 pacjentów wobec 1,16 w kraju (wyżej niż u 0 proc. z 804 placówek). Przy każdej liczbie stoi wartość dla Polski, mediana, pozycja wśród placówek, które ją sprawozdały, i zastrzeżenie.
Śmiertelność bez korekty o ryzyko. Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.
Zaćma: trzy wskaźniki sprawozdawczości. Trzy wskaźniki zaćmy mierzą to, co placówki sprawozdały: na K.I.8 141 z 258 placówek leży poza 3 sigma, a K.I.8 nie koreluje z K.I.7 ani K.I.9. Rozrzut mówi o kodowaniu, nie o chirurgii.
Małe mianowniki. Przy mianowniku poniżej 50 jedno zdarzenie zmienia wynik o ponad 2 punkty procentowe. Takie wskaźniki pokazujemy z ostrzeżeniem i nie liczymy dla nich testu 3 sigma.
Prosty lejek 3 sigma. Test 3 sigma na tej stronie to prosty lejek na surowych wartościach (licznik A z artykułu o outlierach), bez korekty o ryzyko i o rozrzut między szpitalami. W części wskaźników ten rozrzut jest kilkanaście razy większy niż losowy, więc flaga trafia w ponad połowę placówek. Traktuj ją jako sygnał do pytania, nie ocenę.
Kierunek przypisał PSOZ. Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Świadczeniodawca to nie zawsze jeden szpital. Kod NFZ obejmuje podmiot, nie budynek. Dwanaście nazw w naszym zbiorze występuje pod kilkoma kodami (Scanmed pod siedmioma, American Heart of Poland pod sześcioma), a jeden kod potrafi obejmować kilka lokalizacji. Odchylenie przypisujemy podmiotowi, nie oddziałowi.
Nie wiemy, jak wygląda sprawozdawczość. Wszystkie te liczby powstają ze sprawozdań, które szpitale wysyłają do NFZ. Placówka, która rzetelnie koduje powikłania, wygląda gorzej od tej, która koduje je pobieżnie. Danych o jakości kodowania nikt nie publikuje.
Odchylenie to nie wina. Nic w tych danych nie mówi, kto zawinił ani czy ktokolwiek zawinił. Mówią tylko, że w tym miejscu warto zapytać, dlaczego liczba wygląda tak, a nie inaczej.
Wskaźników konsumenckich tu nie ma. Rozporządzenie przewiduje 6 wskaźników konsumenckich (ankieta pacjenta), ale NFZ nie publikuje ich w tym pliku. Na tej stronie są tylko wskaźniki kliniczne i zarządcze.
Wskaźniki kliniczne (25)
Zator płucny po planowym zabiegu (K.I.1): 0,53 na 1000 pacjentów — 737. z 804; Polska: 0,36; mediana: 0,000,53 na 1000 pacjentów wobec 0,36 w kraju i mediany 0,00; wyżej niż u 92 proc. z 804 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Liczba pacjentów, u których wystąpił zator płucny, na 1000 pacjentów hospitalizowanych planowo w celu wykonania zabieguLicznik 1, mianownik 1 876.Wartość liczona na 1000 pacjentów, nie w procentach.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Sepsa po planowym zabiegu (K.I.2): 0,00 na 1000 pacjentów — 1. z 804; Polska: 1,16; mediana: 0,520,00 na 1000 pacjentów wobec 1,16 w kraju i mediany 0,52; wyżej niż u 0 proc. z 804 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Liczba pacjentów, u których wystąpiła sepsa, na 1000 pacjentów hospitalizowanych planowo w celu wykonania zabieguLicznik 0, mianownik 1 876.Wartość liczona na 1000 pacjentów, nie w procentach.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Rehabilitacja po endoprotezie biodra (K.I.6): 19,8 % — 125. z 281; Polska: 23,3; mediana: 18,219,8 proc. wobec 23,3 w kraju i mediany 18,2; wyżej niż u 56 proc. z 281 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość rehabilitacji po zabiegach endoprotezoplastyki stawu biodrowegoLicznik 26, mianownik 131.Wskaźnika nie wolno sumować. Mianownik liczy odrębne osoby, a ta sama osoba występuje u wielu świadczeniodawców. Placówki można porównywać między sobą, ale suma z placówek zawyża wynik wojewódzki i krajowy — dlatego wartość krajowa pochodzi z pliku NFZ, nie z naszej sumy.Niski wynik często znaczy „placówka tego nie robi” albo „pacjenta przekazano dalej”, a nie „robi to gorzej”. Wskaźnik przypisuje wynik miejscu hospitalizacji.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Rehabilitacja kardiologiczna po zawale (K.I.11): 0,0 % — 243. z 446; Polska: 25,3; mediana: 5,60,0 proc. wobec 25,3 w kraju i mediany 5,6; wyżej niż u 0 proc. z 446 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość występowania rehabilitacji kardiologicznej po zawale sercaLicznik 0, mianownik 5. Mały mianownik (poniżej 50): jedno zdarzenie zmienia wynik o 20,0 punktu procentowego. Testu 3 sigma nie liczymy.Niski wynik często znaczy „placówka tego nie robi” albo „pacjenta przekazano dalej”, a nie „robi to gorzej”. Wskaźnik przypisuje wynik miejscu hospitalizacji.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Rehospitalizacja po usunięciu pęcherzyka żółciowego (K.I.12): 2,1 % — 80. z 500; Polska: 4,8; mediana: 4,32,1 proc. wobec 4,8 w kraju i mediany 4,3; wyżej niż u 16 proc. z 500 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość powtórnych hospitalizacji (rehospitalizacji) po zabiegu cholecystektomiiLicznik 4, mianownik 188.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Rehospitalizacja po wycięciu wyrostka (K.I.13): 0,0 % — 1. z 470; Polska: 5,2; mediana: 4,80,0 proc. wobec 5,2 w kraju i mediany 4,8; wyżej niż u 0 proc. z 470 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość rehospitalizacji po zabiegu appendektomiiLicznik 0, mianownik 1. Mały mianownik (poniżej 50): jedno zdarzenie zmienia wynik o 100,0 punktu procentowego. Testu 3 sigma nie liczymy.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Rehospitalizacja po zapaleniu płuc (K.I.14): 12,5 % — 443. z 534; Polska: 8,3; mediana: 8,112,5 proc. wobec 8,3 w kraju i mediany 8,1; wyżej niż u 83 proc. z 534 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość rehospitalizacji po hospitalizacji z powodu zapalenia płucLicznik 10, mianownik 80.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Rehospitalizacja po POChP (K.I.15): 13,3 % — 296. z 501; Polska: 12,5; mediana: 11,113,3 proc. wobec 12,5 w kraju i mediany 11,1; wyżej niż u 59 proc. z 501 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość rehospitalizacji po hospitalizacji z powodu przewlekłej obturacyjnej choroby płucLicznik 2, mianownik 15. Mały mianownik (poniżej 50): jedno zdarzenie zmienia wynik o 6,7 punktu procentowego. Testu 3 sigma nie liczymy.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Duża amputacja po zabiegu naczyniowym (K.I.16): 0,00 % — 1. z 509; Polska: 0,90; mediana: 0,000,00 proc. wobec 0,90 w kraju i mediany 0,00; wyżej niż u 0 proc. z 509 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość rehospitalizacji z zabiegiem dużej amputacji kończyny po zabiegach naczyniowychLicznik 0, mianownik 16. Mały mianownik (poniżej 50): jedno zdarzenie zmienia wynik o 6,3 punktu procentowego. Testu 3 sigma nie liczymy.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Rehospitalizacja z tej samej przyczyny (K.II.1): 2,0 % — 534. z 847; Polska: 1,9; mediana: 1,62,0 proc. wobec 1,9 w kraju i mediany 1,6; wyżej niż u 63 proc. z 847 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Częstość rehospitalizacji z tej samej przyczynyLicznik 96, mianownik 4 777.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność szpitalna: zapalenie płuc (K.III.2A): 20,5 % — 390. z 579; Polska: 18,4; mediana: 16,820,5 proc. wobec 18,4 w kraju i mediany 16,8; wyżej niż u 67 proc. z 579 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność w trakcie hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Licznik 23, mianownik 112.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność 30 dni: zapalenie płuc (K.III.2B): 7,1 % — 445. z 579; Polska: 5,4; mediana: 5,07,1 proc. wobec 5,4 w kraju i mediany 5,0; wyżej niż u 77 proc. z 579 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność w okresie 30 dni od dnia zakończenia hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Licznik 8, mianownik 112.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność 90 dni: zapalenie płuc (K.III.2C): 11,6 % — 229. z 579; Polska: 13,4; mediana: 12,811,6 proc. wobec 13,3 w kraju i mediany 12,8; wyżej niż u 39 proc. z 579 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność w okresie 90 dni od dnia zakończenia hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Licznik 13, mianownik 112.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność 365 dni: zapalenie płuc (K.III.2D): 21,4 % — 229. z 579; Polska: 23,4; mediana: 22,721,4 proc. wobec 23,4 w kraju i mediany 22,7; wyżej niż u 39 proc. z 579 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność w okresie 365 dni od dnia zakończenia hospitalizacji pacjentów z zapaleniem płuc (za rok poprzedzający)Licznik 24, mianownik 112.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność szpitalna: udar (K.III.3A): 0,0 % — 1. z 429; Polska: 13,9; mediana: 14,00,0 proc. wobec 13,9 w kraju i mediany 14,0; wyżej niż u 0 proc. z 429 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność po udarze niedokrwiennym lub krwotocznym mózgu w trakcie hospitalizacji (za rok poprzedzający)Licznik 0, mianownik 7. Mały mianownik (poniżej 50): jedno zdarzenie zmienia wynik o 14,3 punktu procentowego. Testu 3 sigma nie liczymy.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność 30 dni: udar (K.III.3B): 0,0 % — 1. z 429; Polska: 5,2; mediana: 4,10,0 proc. wobec 5,2 w kraju i mediany 4,1; wyżej niż u 0 proc. z 429 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność po udarze niedokrwiennym lub krwotocznym mózgu w okresie 30 dni od dnia zakończenia hospitalizacji (za rok poprzedzający)Licznik 0, mianownik 7. Mały mianownik (poniżej 50): jedno zdarzenie zmienia wynik o 14,3 punktu procentowego. Testu 3 sigma nie liczymy.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność 90 dni: udar (K.III.3C): 0,0 % — 1. z 429; Polska: 9,4; mediana: 8,50,0 proc. wobec 9,4 w kraju i mediany 8,5; wyżej niż u 0 proc. z 429 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność po udarze niedokrwiennym lub krwotocznym mózgu w okresie 90 dni od dnia zakończenia hospitalizacji (za rok poprzedzający)Licznik 0, mianownik 7. Mały mianownik (poniżej 50): jedno zdarzenie zmienia wynik o 14,3 punktu procentowego. Testu 3 sigma nie liczymy.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Śmiertelność 365 dni: udar (K.III.3D): 0,0 % — 1. z 429; Polska: 16,6; mediana: 15,90,0 proc. wobec 16,6 w kraju i mediany 15,9; wyżej niż u 0 proc. z 429 placówek z tym wskaźnikiem (niżej znaczy lepiej).NFZ: Śmiertelność po udarze niedokrwiennym lub krwotocznym mózgu w okresie 365 dni od dnia zakończenia hospitalizacji (za rok poprzedzający)Licznik 0, mianownik 7. Mały mianownik (poniżej 50): jedno zdarzenie zmienia wynik o 14,3 punktu procentowego. Testu 3 sigma nie liczymy.Brak standaryzacji o ryzyko. NFZ publikuje surowy licznik i mianownik, bez korekty o ciężkość przypadków. Szpital, który przyjmuje pacjentów w najgorszym stanie, wypada tu gorzej od takiego, który ich nie przyjmuje. Nie czytaj tego jako rankingu jakości leczenia.Rok danych jest niejednoznaczny. Nazwa wskaźnika mówi „za rok poprzedzający” (czyli 2024), a opis zestawienia CeZ przypisuje wskaźniki śmiertelności do 2023. Dwa opisy NFZ przeczą sobie nawzajem i nie rozstrzygamy tego za płatnika.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Pierwotne endoprotezy kolana (K.IV.1): 109 zabiegów — 147. z 265; Polska: 41 812; mediana: 118109 zabiegów w 2025 r.; mediana placówki 118, w kraju łącznie 41 812. Więcej niż u 44 proc. z 265 placówek z tym wskaźnikiem.NFZ: Wykonywanie pierwotnych endoprotezoplastyk stawu kolanowegoTo liczba zabiegów, nie odsetek. NFZ nie podaje mianownika, więc wskaźnik mówi o skali działalności, a nie o jej wyniku. Duża liczba nie znaczy „lepiej”, choć przy zabiegach planowych zwykle wiąże się z rutyną zespołu.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Rewizyjne endoprotezy kolana i biodra (K.IV.2): 8 zabiegów — 212. z 238; Polska: 8 143; mediana: 228 zabiegów w 2025 r.; mediana placówki 22, w kraju łącznie 8 143. Więcej niż u 10 proc. z 238 placówek z tym wskaźnikiem.NFZ: Wykonywanie rewizyjnych endoprotezoplastyk stawu kolanowego i biodrowegoTo liczba zabiegów, nie odsetek. NFZ nie podaje mianownika, więc wskaźnik mówi o skali działalności, a nie o jej wyniku. Duża liczba nie znaczy „lepiej”, choć przy zabiegach planowych zwykle wiąże się z rutyną zespołu.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Pierwotne całkowite endoprotezy biodra (K.IV.3): 118 zabiegów — 193. z 280; Polska: 53 394; mediana: 154118 zabiegów w 2025 r.; mediana placówki 154, w kraju łącznie 53 394. Więcej niż u 30 proc. z 280 placówek z tym wskaźnikiem.NFZ: Wykonywanie pierwotnych całkowitych endoprotezoplastyk stawu biodrowegoTo liczba zabiegów, nie odsetek. NFZ nie podaje mianownika, więc wskaźnik mówi o skali działalności, a nie o jej wyniku. Duża liczba nie znaczy „lepiej”, choć przy zabiegach planowych zwykle wiąże się z rutyną zespołu.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Usunięcie pęcherzyka żółciowego małoinwazyjnie (K.V.3): 99,5 % — 77. z 500; Polska: 93,0; mediana: 95,699,5 proc. wobec 93,0 w kraju i mediany 95,6; wyżej niż u 85 proc. z 500 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Wykorzystanie technik małoinwazyjnych w zabiegach usunięcia pęcherzyka żółciowegoLicznik 187, mianownik 188. Wynik leży powyżej granicy 3 sigma prostego lejka (z = 3,5) po korzystnej stronie. To sygnał do pytania, nie wyrok.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Wycięcie wyrostka małoinwazyjnie (K.V.4): 100,0 % — 1. z 470; Polska: 71,5; mediana: 74,0100,0 proc. wobec 71,5 w kraju i mediany 74,0; wyżej niż u 95 proc. z 470 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Wykorzystanie technik małoinwazyjnych w zabiegach wycięcia wyrostka robaczkowegoLicznik 1, mianownik 1. Mały mianownik (poniżej 50): jedno zdarzenie zmienia wynik o 100,0 punktu procentowego. Testu 3 sigma nie liczymy.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Usunięcie macicy małoinwazyjnie (K.V.5): 0,0 % — 294. z 397; Polska: 34,6; mediana: 19,00,0 proc. wobec 34,6 w kraju i mediany 19,0; wyżej niż u 0 proc. z 397 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Wykorzystanie technik małoinwazyjnych w zabiegach usunięcia macicyLicznik 0, mianownik 38. Mały mianownik (poniżej 50): jedno zdarzenie zmienia wynik o 2,6 punktu procentowego. Testu 3 sigma nie liczymy.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Usunięcie jajników małoinwazyjnie (K.V.6): 33,3 % — 264. z 407; Polska: 53,3; mediana: 50,033,3 proc. wobec 53,3 w kraju i mediany 50,0; wyżej niż u 33 proc. z 407 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Wykorzystanie technik małoinwazyjnych w zabiegach usunięcia jajnikówLicznik 1, mianownik 3. Mały mianownik (poniżej 50): jedno zdarzenie zmienia wynik o 33,3 punktu procentowego. Testu 3 sigma nie liczymy.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Wskaźniki zarządcze (16)
Porady POZ na pacjenta (Z.II.1): 4,8 porad na pacjenta — 4970. z 6093; Polska: 5,9; mediana: 5,74,8 porad na pacjenta wobec 5,9 w kraju i mediany 5,7; wyżej niż u 18 proc. z 6093 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Liczba porad lekarza podstawowej opieki zdrowotnej na pacjentaLicznik 16 576, mianownik 3 436.Wskaźnika nie wolno sumować. Mianownik liczy odrębne osoby, a ta sama osoba występuje u wielu świadczeniodawców. Placówki można porównywać między sobą, ale suma z placówek zawyża wynik wojewódzki i krajowy — dlatego wartość krajowa pochodzi z pliku NFZ, nie z naszej sumy.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Świadczenia AOS na lekarza (Z.II.2): 1 317 świadczeń na lekarza — 2462. z 4864; Polska: 1 647; mediana: 1 3281 317 świadczeń na lekarza wobec 1 647 w kraju i mediany 1 328; wyżej niż u 49 proc. z 4864 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Średnia liczba świadczeń opieki zdrowotnej udzielana przez lekarza w ambulatoryjnej opiece specjalistycznejLicznik 27 652, mianownik 21. Mały mianownik (poniżej 50): wynik jest niestabilny. Testu 3 sigma nie liczymy.Wskaźnika nie wolno sumować. Mianownik liczy odrębne osoby, a ta sama osoba występuje u wielu świadczeniodawców. Placówki można porównywać między sobą, ale suma z placówek zawyża wynik wojewódzki i krajowy — dlatego wartość krajowa pochodzi z pliku NFZ, nie z naszej sumy.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Świadczenia AOS na pacjenta (Z.II.3): 2,6 świadczeń na pacjenta — 1740. z 4952; Polska: 5,0; mediana: 2,32,6 świadczeń na pacjenta wobec 5,0 w kraju i mediany 2,3; wyżej niż u 65 proc. z 4952 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Średnia liczba świadczeń opieki zdrowotnej w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej przypadająca na pacjentaLicznik 26 127, mianownik 10 130.Wskaźnika nie wolno sumować. Mianownik liczy odrębne osoby, a ta sama osoba występuje u wielu świadczeniodawców. Placówki można porównywać między sobą, ale suma z placówek zawyża wynik wojewódzki i krajowy — dlatego wartość krajowa pochodzi z pliku NFZ, nie z naszej sumy.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Średni czas hospitalizacji (Z.III.1): 3,0 dni — 535. z 833; Polska: 3,8; mediana: 3,53,0 dni wobec 3,8 w kraju i mediany 3,5; wyżej niż u 36 proc. z 833 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Średni czas hospitalizacjiLicznik 14 234, mianownik 4 721.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Świadczenia jednodniowe w trybie planowym (Z.IV.1): 1,4 % — 209. z 562; Polska: 13,2; mediana: 0,31,4 proc. wobec 13,2 w kraju i mediany 0,3; wyżej niż u 63 proc. z 562 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Odsetek wybranych świadczeń opieki zdrowotnej o charakterze jednodniowym w trybie planowymLicznik 2, mianownik 148.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Punkty na hospitalizację zabiegową (Z.IV.2): 6 179 pkt — 215. z 783; Polska: 6 156; mediana: 4 8436 179 pkt wobec 6 156 w kraju i mediany 4 843; wyżej niż u 73 proc. z 783 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Struktura hospitalizacji zabiegowychLicznik 13 272 944, mianownik 2 148.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Hospitalizacje z zabiegiem (Z.IV.3): 42,6 % hospitalizacji — 592. z 831; Polska: 51,0; mediana: 54,642,6 proc. hospitalizacji wobec 51,0 w kraju i mediany 54,6; wyżej niż u 29 proc. z 831 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Odsetek hospitalizacji, w ramach których są udzielane zabiegi z zakresu leczenia szpitalnego, we wszystkich hospitalizacjach u danego świadczeniodawcyLicznik 2 148, mianownik 5 041.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Teleporady w POZ (Z.IV.6): 11,6 % porad — 1491. z 6092; Polska: 9,0; mediana: 4,811,6 proc. porad wobec 9,0 w kraju i mediany 4,8; wyżej niż u 76 proc. z 6092 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Odsetek teleporad lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w ogólnej liczbie porad lekarza podstawowej opieki zdrowotnejLicznik 1 739, mianownik 15 013.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Porady receptowe w POZ (Z.IV.7): 10,1 % porad — 4716. z 6456; Polska: 24,9; mediana: 24,110,1 proc. porad wobec 24,9 w kraju i mediany 24,1; wyżej niż u 27 proc. z 6456 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Odsetek porad związanych z wystawieniem recepty w ogólnej liczbie porad w ramach podstawowej opieki zdrowotnejLicznik 1 528, mianownik 15 112.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Porady domowe w POZ (Z.IV.8): 0,27 % porad — 3998. z 6092; Polska: 0,71; mediana: 0,400,27 proc. porad wobec 0,71 w kraju i mediany 0,40; wyżej niż u 34 proc. z 6092 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Odsetek porad domowych lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w ogólnej liczbie porad lekarza podstawowej opieki zdrowotnejLicznik 40, mianownik 15 013.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Punkty na świadczenie AOS (Z.IV.9): 101 pkt — 1533. z 5044; Polska: 98; mediana: 87101 pkt wobec 98 w kraju i mediany 87; wyżej niż u 70 proc. z 5044 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Struktura świadczeń w ambulatoryjnej opiece specjalistycznejLicznik 2 785 582, mianownik 27 652.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Profilaktyka raka piersi: zgłaszalność (Z.IV.10): 23,2 % — 2361. z 6100; Polska: 21,9; mediana: 21,523,2 proc. wobec 21,9 w kraju i mediany 21,5; wyżej niż u 61 proc. z 6100 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Zgłaszalność do programu profilaktyki raka piersiLicznik 148, mianownik 637.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Profilaktyka raka szyjki macicy: zgłaszalność (Z.IV.11): 1,6 % — 4175. z 6103; Polska: 3,2; mediana: 2,61,6 proc. wobec 3,2 w kraju i mediany 2,6; wyżej niż u 32 proc. z 6103 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Zgłaszalność do programu profilaktyki raka szyjki macicyLicznik 11, mianownik 676.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Profilaktyka chorób układu krążenia: zgłaszalność (Z.IV.12): 0,0 % — 4623. z 6103; Polska: 2,2; mediana: 0,20,0 proc. wobec 2,2 w kraju i mediany 0,2; wyżej niż u 0 proc. z 6103 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Zgłaszalność do programu profilaktyki chorób układu krążeniaLicznik 0, mianownik 1 185.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Profilaktyka raka jelita grubego: zgłaszalność (Z.IV.13): 1,6 % — 2170. z 6098; Polska: 1,5; mediana: 1,21,6 proc. wobec 1,5 w kraju i mediany 1,2; wyżej niż u 64 proc. z 6098 placówek z tym wskaźnikiem (wyżej znaczy lepiej).NFZ: Zgłaszalność do programu profilaktyki raka jelita grubegoLicznik 11, mianownik 678.Kierunek wskaźnika przypisał PSOZ na podstawie treści wskaźnika; rozporządzenie ze wskaźnikami żadnego kierunku nie podaje.
Teleporady w AOS (Z.IV.14): 0,1 % porad — 2992. z 5044; Polska: 3,2; mediana: 0,50,1 proc. porad wobec 3,2 w kraju i mediany 0,5; wyżej niż u 41 proc. z 5044 placówek z tym wskaźnikiem (wskaźnik bez ustalonego kierunku).NFZ: Odsetek teleporad w ogólnej liczbie porad w ambulatoryjnej opiece specjalistycznejLicznik 41, mianownik 27 652.Kierunku („niżej lepiej” czy „wyżej lepiej”) nie przypisał ani NFZ, ani PSOZ. Pozycja 1 oznacza tu najwyższą wartość, nie najlepszą.
Wszystkie wskaźniki w jednej tabeli
Wskaźnik
Wartość
Polska
Mediana
Pozycja
Kierunek
Okres
Zator płucny po planowym zabiegu (K.I.1)
0,53 na 1000 pacjentów
0,36
0,00
737/804
niżej lepiej
2025
Sepsa po planowym zabiegu (K.I.2)
0,00 na 1000 pacjentów
1,16
0,52
1/804
niżej lepiej
2025
Rehabilitacja po endoprotezie biodra (K.I.6)
19,8 %
23,3
18,2
125/281
wyżej lepiej
2025
Rehabilitacja kardiologiczna po zawale (K.I.11)
0,0 %
25,3
5,6
243/446
wyżej lepiej
2025
Rehospitalizacja po usunięciu pęcherzyka żółciowego (K.I.12)
Rozpoznania nieokreślone: 22,3 proc. na poziomie „szpital i stopnia”
To nie jest liczba tego szpitala. NFZ podaje odsetek rozpoznań nieokreślonych wyłącznie dla całego poziomu szpitala w sieci, nie dla pojedynczej placówki, a z danych publicznych nie da się go dla niej policzyć. Ten szpital należy do poziomu „szpital i stopnia” i tyle wynosi wskaźnik całego tego poziomu.
Wskaźnik liczy hospitalizacje, w których rozpoznanie główne przy wypisie miało na piątym znaku kodu ICD-10 cyfrę „9”, czyli „nieokreślone”. Mierzy staranność kodowania, nie leczenie. Mediana 2025 r. dla tego poziomu: 22,3 proc. (od 21,4 do 22,6 proc. w poszczególnych miesiącach), 7. miejsce z 8 poziomów, licząc od najniższego.
Poziom w sieci
Mediana 2025
poza psz
10,4 proc.
szpital ii stopnia
16,5 proc.
szpital iii stopnia
16,6 proc.
szpital ogólnopolski
16,9 proc.
szpital pediatryczny
18,5 proc.
szpital pulmonologiczny
20,0 proc.
szpital i stopnia (ten szpital)
22,3 proc.
szpital onkologiczny
22,4 proc.
Wysoki odsetek to nie zawsze złe kodowanie: część rozpoznań nie ma w ICD-10 postaci bardziej szczegółowej niż „.9”. „Poza PSZ” to brak poziomu, nie poziom. Podajemy medianę miesięcy, a nie odsetek roku, bo NFZ nie publikuje liczby hospitalizacji potrzebnej do ważenia.
Do czego jest tu kolejka (31 świadczeń)
W kolejkach tej placówki stoi 2 937 osób w trybie stabilnym i 441 w trybie pilnym. Czas większy od zera sprawozdano przy 30 świadczeniach, z czego 12 ma kolejkę dłuższą niż mediana krajowa tego samego świadczenia. Okres: sprawozdania za sierpień 2026 (2312 z 148 008 kolejek za lipiec 2026).
Pokazujemy 12 świadczeń o największej liczbie oczekujących. Średni rzeczywisty czas oczekiwania NFZ liczy z osób skreślonych z listy w ostatnim miesiącu, nie z tych, które stoją w kolejce dziś — pierwszego wolnego terminu płatnik nie podaje wcale. Zero znaczy sprawozdane zero, nie „brak kolejki”. Trybów nie uśredniamy.
Akredytacja Ministra Zdrowia
Tej placówki nie ma dziś na liście organizacji z ważnym certyfikatem akredytacyjnym. Certyfikat z przeglądu, który opisuje plik dane.gov.pl, mógł nie zostać odnowiony albo nazwa organizacji zmieniła się od 2023 r.
Ocena z przeglądu akredytacyjnego: 80 proc. punktów (przegląd z 2023-02-24). Warunkiem udzielenia akredytacji są trzy rzeczy naraz: spełnienie standardów obligatoryjnych, co najmniej 75 proc. sumy ocen ogółem i co najmniej 50 proc. w każdym dziale tematycznym.
Akredytacja ocenia proces — organizację pracy, dokumentację i procedury bezpieczeństwa w dniu przeglądu — a nie wynik leczenia. Nie jest to ranking „najlepszych szpitali”. Pełna lista i strony województw: /akredytacja-szpitali.
Rejestr podmiotu
Numer księgi rejestrowej (RPWDL): 000000025429
Forma organizacyjno-prawna: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, w której Skarb Państwa, jednostka samorządu terytorialnego albo uczelnia medyczna posiadają udziały albo akcje reprezentujące co najmniej 51% kapitału zakładowego
Podmiot tworzący: rejestr go nie podaje. Przysługuje z ustawy tylko zakładom publicznym; przy spółce jawny jest wyłącznie próg 51 proc. kapitału publicznego w nazwie formy, a nie to, kto te udziały trzyma.