Centrum Opieki Medycznej (Jarosław): wskaźniki jakości NFZ 2025

Dane: NFZ (BIP), wskaźniki jakości opieki zd…, NFZ (BIP), strona „Wskaźniki jakości o…, CeZ Zdrowe Dane, wskaźniki jakości: wo…, okres NFZ 2025 (śmiertelność: rok poprzedzający) · aktualizacja 2026-10-01

Miasto: Jarosław · Województwo: podkarpackie · NIP: 7921805707 · Kod świadczeniodawcy NFZ: 09R/010003 · Wskaźniki: 49 (klinicznych 32)

W pliku NFZ za 2025 r. Centrum Opieki Medycznej (Jarosław) ma 49 wskaźników jakości, w tym 32 klinicznych. Na przykład znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie 0,0 proc. porodów naturalnych wobec 27,4 w kraju (wyżej niż u 0 proc. z 304 placówek); wycięcie wyrostka małoinwazyjnie 29,2 proc. wobec 71,5 w kraju (wyżej niż u 19 proc. z 470 placówek). Przy każdej liczbie stoi wartość dla Polski, mediana, pozycja wśród placówek, które ją sprawozdały, i zastrzeżenie.

Adres: ul. 3 Maja 70, Jarosław · tel. 16 621 54 21

Czego te liczby nie mówią

Wskaźniki kliniczne (32)

Wskaźniki zarządcze (17)

Wszystkie wskaźniki w jednej tabeli

WskaźnikWartośćPolskaMedianaPozycjaKierunekOkres
Zator płucny po planowym zabiegu (K.I.1)0,00 na 1000 pacjentów0,360,001/804niżej lepiej2025
Sepsa po planowym zabiegu (K.I.2)1,11 na 1000 pacjentów1,160,52553/804niżej lepiej2025
Tromboliza w udarze niedokrwiennym (K.I.3)21,5 %19,919,472/188wyżej lepiej2025
Trombektomia mechaniczna w udarze niedokrwiennym (K.I.4)5,1 %7,65,194/188wyżej lepiej2025
Trombektomia po trombolizie w udarze (K.I.5)2,8 %3,83,4120/188wyżej lepiej2025
Rehabilitacja po endoprotezie biodra (K.I.6)29,6 %23,318,259/281wyżej lepiej2025
Rehabilitacja po udarze (K.I.10)34,7 %33,025,0103/397wyżej lepiej2025
Rehabilitacja kardiologiczna po zawale (K.I.11)13,6 %25,35,6164/446wyżej lepiej2025
Rehospitalizacja po usunięciu pęcherzyka żółciowego (K.I.12)6,5 %4,84,3390/500niżej lepiej2025
Rehospitalizacja po wycięciu wyrostka (K.I.13)5,7 %5,24,8278/470niżej lepiej2025
Rehospitalizacja po zapaleniu płuc (K.I.14)4,9 %8,38,199/534niżej lepiej2025
Rehospitalizacja po POChP (K.I.15)13,6 %12,511,1302/501niżej lepiej2025
Duża amputacja po zabiegu naczyniowym (K.I.16)0,00 %0,900,001/509niżej lepiej2025
Rehospitalizacja z tej samej przyczyny (K.II.1)2,1 %1,91,6562/847niżej lepiej2025
Śmiertelność szpitalna: zapalenie płuc (K.III.2A)13,6 %18,416,8183/579niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność 30 dni: zapalenie płuc (K.III.2B)6,6 %5,45,0417/579niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność 90 dni: zapalenie płuc (K.III.2C)13,1 %13,412,8304/579niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność 365 dni: zapalenie płuc (K.III.2D)25,3 %23,422,7378/579niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność szpitalna: udar (K.III.3A)8,7 %13,914,0113/429niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność 30 dni: udar (K.III.3B)5,8 %5,24,1287/429niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność 90 dni: udar (K.III.3C)12,5 %9,48,5332/429niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Śmiertelność 365 dni: udar (K.III.3D)21,5 %16,615,9338/429niżej lepiej2024 (rok poprzedzający)
Pierwotne endoprotezy kolana (K.IV.1)156 zabiegów41 81211894/265bez kierunku2025
Rewizyjne endoprotezy kolana i biodra (K.IV.2)48 zabiegów8 1432243/238bez kierunku2025
Pierwotne całkowite endoprotezy biodra (K.IV.3)212 zabiegów53 39415482/280bez kierunku2025
Cięcia cesarskie (K.V.1)66,9 % porodów48,450,420/305bez kierunku2025
Usunięcie pęcherzyka żółciowego małoinwazyjnie (K.V.3)96,1 %93,095,6225/500wyżej lepiej2025
Wycięcie wyrostka małoinwazyjnie (K.V.4)29,2 %71,574,0379/470wyżej lepiej2025
Usunięcie macicy małoinwazyjnie (K.V.5)0,0 %34,619,0294/397wyżej lepiej2025
Usunięcie jajników małoinwazyjnie (K.V.6)5,6 %53,350,0348/407wyżej lepiej2025
Znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie (K.V.7)0,0 % porodów naturalnych27,45,6211/304wyżej lepiej2025
Nacięcie krocza (K.V.8)39,9 % porodów naturalnych29,630,4217/304niżej lepiej2025
Porady POZ na pacjenta (Z.II.1)5,9 porad na pacjenta5,95,72468/6093bez kierunku2025
Świadczenia AOS na lekarza (Z.II.2)1 149 świadczeń na lekarza1 6471 3282848/4864bez kierunku2025
Świadczenia AOS na pacjenta (Z.II.3)3,0 świadczeń na pacjenta5,02,3860/4952bez kierunku2025
Średni czas hospitalizacji (Z.III.1)4,4 dni3,83,5209/833bez kierunku2025
Średni pobyt na SOR (Z.III.2)240 min247218151/246niżej lepiej2025
Świadczenia jednodniowe w trybie planowym (Z.IV.1)0,0 %13,20,3312/562bez kierunku2025
Punkty na hospitalizację zabiegową (Z.IV.2)6 074 pkt6 1564 843225/783bez kierunku2025
Hospitalizacje z zabiegiem (Z.IV.3)36,2 % hospitalizacji51,054,6672/831bez kierunku2025
Teleporady w POZ (Z.IV.6)1,5 % porad9,04,84303/6092bez kierunku2025
Porady receptowe w POZ (Z.IV.7)31,0 % porad24,924,12128/6456bez kierunku2025
Porady domowe w POZ (Z.IV.8)1,35 % porad0,710,40558/6092bez kierunku2025
Punkty na świadczenie AOS (Z.IV.9)93 pkt98872064/5044bez kierunku2025
Profilaktyka raka piersi: zgłaszalność (Z.IV.10)21,4 %21,921,53110/6100wyżej lepiej2025
Profilaktyka raka szyjki macicy: zgłaszalność (Z.IV.11)3,8 %3,22,62031/6103wyżej lepiej2025
Profilaktyka chorób układu krążenia: zgłaszalność (Z.IV.12)0,3 %2,20,22677/6103wyżej lepiej2025
Profilaktyka raka jelita grubego: zgłaszalność (Z.IV.13)0,1 %1,51,25498/6098wyżej lepiej2025
Teleporady w AOS (Z.IV.14)1,6 % porad3,20,51861/5044bez kierunku2025

Rozpoznania nieokreślone: 16,5 proc. na poziomie „szpital ii stopnia”

To nie jest liczba tego szpitala. NFZ podaje odsetek rozpoznań nieokreślonych wyłącznie dla całego poziomu szpitala w sieci, nie dla pojedynczej placówki, a z danych publicznych nie da się go dla niej policzyć. Ten szpital należy do poziomu „szpital ii stopnia” i tyle wynosi wskaźnik całego tego poziomu.

Wskaźnik liczy hospitalizacje, w których rozpoznanie główne przy wypisie miało na piątym znaku kodu ICD-10 cyfrę „9”, czyli „nieokreślone”. Mierzy staranność kodowania, nie leczenie. Mediana 2025 r. dla tego poziomu: 16,5 proc. (od 16,0 do 17,3 proc. w poszczególnych miesiącach), 2. miejsce z 8 poziomów, licząc od najniższego.

Poziom w sieciMediana 2025
poza psz10,4 proc.
szpital ii stopnia (ten szpital)16,5 proc.
szpital iii stopnia16,6 proc.
szpital ogólnopolski16,9 proc.
szpital pediatryczny18,5 proc.
szpital pulmonologiczny20,0 proc.
szpital i stopnia22,3 proc.
szpital onkologiczny22,4 proc.

Wysoki odsetek to nie zawsze złe kodowanie: część rozpoznań nie ma w ICD-10 postaci bardziej szczegółowej niż „.9”. „Poza PSZ” to brak poziomu, nie poziom. Podajemy medianę miesięcy, a nie odsetek roku, bo NFZ nie publikuje liczby hospitalizacji potrzebnej do ważenia.

Koncentracja leczenia onkologicznego 2025: 2 zabiegów w 1 grupach nowotworów

Ile operacji onkologicznych wykonuje ten szpital w każdej grupie nowotworów i czy sięga progu, od którego NFZ dopłaca współczynnik korygujący. Ten szpital nie sięga progu w żadnej z tych grup.

NowotwórZabiegi 2025Rok wcześniejPróg NFZCzy sięga proguUdział w krajuPonowne hospitalizacje
NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY JELITA GRUBEGO2—75nie (brakuje 73)0,0 proc.—

Próg to warunek dopłaty, nie norma bezpieczeństwa: szpital poniżej progu operuje legalnie i dostaje zapłatę, traci tylko współczynnik korygujący. Próg jest roczny i osobny dla każdego nowotworu, więc sumy zabiegów nie porównuj z żadnym progiem. Zabieg to hospitalizacja zabiegowa, nie pacjent. Ponowne hospitalizacje to przyjęcia w ciągu 30 dni od wypisu z rozpoznaniem tego samego nowotworu — wpada do nich także planowany drugi etap leczenia. Brak nowotworu w tabeli znaczy, że nie ma go w zestawieniu NFZ za ten rok, a nie że wykonano zero operacji.

Do czego jest tu kolejka (40 świadczeń)

W kolejkach tej placówki stoi 3 838 osób w trybie stabilnym i 814 w trybie pilnym. Czas większy od zera sprawozdano przy 36 świadczeniach, z czego 15 ma kolejkę dłuższą niż mediana krajowa tego samego świadczenia. Okres: sprawozdania za sierpień 2026 (2312 z 148 008 kolejek za lipiec 2026).

ŚwiadczenieOczekujących (stabilny)Średni czas (dni)Mediana w kraju (dni)Oczekujących (pilny)Średni czas (pilny)
Rezonans magnetyczny658296813425
Świadczenia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu45288529241
Tomografia komputerowa31625412917
Poradnia reumatologiczna268135774499
Fizjoterapia ambulatoryjna228416190173284
Gastroskopia209148963863
Kolonoskopia1911301504889
Endoprotezoplastyka stawu kolanowego16819727674107
Endoprotezoplastyka stawu biodrowego1291712405297
Świadczenia z zakresu neurologii119117732274
Poradnia chorób zakaźnych11436502230
Poradnia chirurgii ogólnej10422151712

Pokazujemy 12 świadczeń o największej liczbie oczekujących. Średni rzeczywisty czas oczekiwania NFZ liczy z osób skreślonych z listy w ostatnim miesiącu, nie z tych, które stoją w kolejce dziś — pierwszego wolnego terminu płatnik nie podaje wcale. Zero znaczy sprawozdane zero, nie „brak kolejki”. Trybów nie uśredniamy.

Akredytacja Ministra Zdrowia

Ta placówka ma ważny certyfikat akredytacyjny do 2030-06-30.

Ocena z przeglądu akredytacyjnego: 82 proc. punktów (przegląd z 2022-05-09). Warunkiem udzielenia akredytacji są trzy rzeczy naraz: spełnienie standardów obligatoryjnych, co najmniej 75 proc. sumy ocen ogółem i co najmniej 50 proc. w każdym dziale tematycznym.

Akredytacja ocenia proces — organizację pracy, dokumentację i procedury bezpieczeństwa w dniu przeglądu — a nie wynik leczenia. Nie jest to ranking „najlepszych szpitali”. Pełna lista i strony województw: /akredytacja-szpitali.

Rejestr podmiotu

Co ten szpital kupuje

Umowy tego szpitala opublikowane w Centralnym Rejestrze Umów za III kwartał 2026 r. zestawiamy na osobnej stronie: umowy Centrum Opieki Medycznej (Jarosław). Wartość umowy nie jest wydatkiem — rejestr podaje kwotę z dnia zawarcia.

Źródła

Powiązane

Inne szpitale w województwie podkarpackie

Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu · ZOZ w Dębicy · SP ZOZ Nr 1 w Rzeszowie · SPZZOZ Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli · Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie · SPZOZ w Przeworsku · Kliniczny Szpital Wojewódzki im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie · Centrum Medyczne w Łańcucie sp. z o.o. · wszystkie szpitale